Drukuj
Odsłony: 383

odbywającego się w ramach XXVI Ogólnopolskich Dni Kultury Kurpiowskiej w Nowogrodzie

 

Jury w składzie:
1. Małgorzata Jędruch-Włodarczyk – członek jury, dziennikarka, producentka muzyczna 
2. Anna Borucka - Szotkowska – członek jury, muzykolog, dziennikarka Polskiego Radia
4. Teresa Pardo – członek jury, folklorysta, specjalista ds. folkloru kurpiowskiego

postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii konkursowej wykonywania utworów tradycyjnych:

zespoły śpiewacze– grupa dorosłych

I nagroda

Zespół Śpiewaczy z Turośli
Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej - Kobiety
Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej - Mężczyźni


II nagroda

Kurpiowszczyzna Senior Grupa Kobiet z Myszyńca
Zespół Śpiewaczy z Nowogrodu – Kobiety
Zespół Śpiewaczy z Nowej Rudy


III nagroda

Zespół Śpiewaczy Kobiet Pniaki i krzaki z Lelisa
Zespół Śpiewaczy z Kuzi – Kobiety


Wyróżnienie

Zespół Pieśni i Tańca Kurpie Białe
Grupa Śpiewacza Kobiet – Kurpiowszczyzna z Myszyńca
Grupa Śpiewacza Kobiet z Czarni

 

 

zespoły śpiewacze – grupa dzieci i młodzieży:

I nagroda

Poziomecki 
Kurpiki z Wykrotu


II nagroda

Grupa Śpiewacza Carnionecki
Dziewczęcy Zespół Śpiewaczy z Nowogrodu


III nagroda

Zespół Pieśni i Tańca Kurpie Białe


Wyróżnienie

Dziewczęcy Zespół Śpiewaczy Łomża

 

 

zespoły folklorystyczne - dorośli:


I nagroda

Zespół Folklorystyczny Kurpiowszczyzna


III nagroda

Integracyjny Zespół Folklorystyczny Szansa z Zambrowa


nagroda specjalna - Zespół Pieśni i Muzyki Białoruskiej Gościniec z Grodna

 


zespoły folklorystyczne – dzieci i młodzież:

II nagroda

Zespół Folklorystyczny Pniaki i krzaki

Wyróżnienie

Grupa Dziecięca Zespołu Pieśni i Tańca Łomża
Zespół Taneczny z Nowogrodu
Dziecięcy Zespół Folklorystyczny ze Zbójnej

soliści śpiewacy – dorośli:


I nagroda

Elżbieta Kasznia
Stanisław Archacki
Krystyna Pawelczyk


II nagroda

Weronika Gwiazda
Eugenia Kuliś


III nagroda

Paweł Dąbkowski
Hanna Ksepka


Wyróżnienie

Jadwiga Dziczek
Anna Kulas Kurpiowszczyzna
Ewa Łępicka

 

 

soliści śpiewacy - grupa dzieci i młodzieży:

I nagroda

Emilia Dzieżyk


II nagroda

Adam Szydlik


III nagroda

Kamil Mróz
Alicja Chojnacka z ZPiT Kurpie Białe

 


gawędziarze - dorośli:


I nagroda

Władysław Gwiazda


II nagroda

Michał Piotr Grzegorczyk


Wyróżnienie

Hanna Brodowska


gawędziarze - dzieci:


I nagroda

Alicja Drężek


III nagroda

Mateusz Dziczek

 


soliści instrumentaliści – grupa dorosłych:

I nagroda

Ryszard Maniurski


II nagroda

Jan Kania


III nagroda

Dariusz Jedwabnik

 


soliści instrumentaliści – grupa dzieci i młodzieży:

I nagroda

Radosław Ropiak


III nagroda

Adam Sadłowski
Dawid Sutkowski
Karol Sadłowski


wyróżnienie

Tomasz Geryk
Kacper Piórkowski
Paulina Żyra
Wiktoria Julia Zielińska
Natalia Zadroga

 


kapele - dorośli:


I nagroda

Kapela Grzesia
Kapela Łysozianie


II nagroda

Kapela Jana Kowalczyka
Kapela Jana Kani z Turośli
III nagroda

Kapela Bałdygowie


Wyróżnienie

Kapela Kurpiowska ROK


Nagroda specjalna im. Heleny i Bolesława Olbryś – Kapela Miód na serce


kapele - dzieci:


Wyróżnienie Kurpiowskie smyczki ROK-ŁTM

 

 

Pary taneczne - dorośli:


I nagroda

Teresa Andrzejczyk i Mariusz Pliszka


II nagroda

Zuzanna Lis i Henryk Dziczek

 

Fundatorami nagród Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Kurpiowskich są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku oraz Bogumiła i Marek Olbryś.


Na tym protokół zakończono.

 

Nowogród, dn. 16.06.2019 r.