Z głębokim żalem zawiadamiamy o odejściu do Wieczności Śp. Kazimierza Dąbkowskiego – byłego Radnego Rady Miejskiej w Nowogrodzie, Naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej w Jankowie oraz Członka Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Nowogrodzie.
​Odszedł od nas człowiek niezwykle prawy, o wielkim sercu, głęboko zaangażowany w sprawy mieszkańców oraz rozwój naszej lokalnej społeczności.
Pan Kazimierz dał się poznać jako osoba wyjątkowo aktywna, oddana sprawom publicznym i zawsze gotowa do pomocy. Jego bezinteresowna praca na rzecz jednostki OSP Jankowo pozostanie trwałym fundamentem bezpieczeństwa i jedności naszej gminy. ​Odszedł od nas społecznik i zasłużony Druh, ale także Ojciec naszej drogiej Koleżanki z pracy.
​W tych trudnych chwilach drogiej Koleżance, Rodzinie, Najbliższym oraz pogrążonym w żałobie Druhnom i Druhom z OSP Jankowo-Skarbowo najszczersze wyrazy współczucia, żalu i otuchy składają:
​Grzegorz Andrzej Palka – Burmistrz Nowogrodu wraz z Pracownikami Urzędu Miejskiego i jednostek podległych,
​Daniel Cwalina – Przewodniczący Rady Miejskiej w Nowogrodzie wraz z Radnymi, ​Sołtysi Gminy Nowogród.