W niedzielę 21 czerwca 2020 roku odbyły się Wojewódzkie Zawody Wędkarskie na rzece Narew organizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Nowogrodu.

Jak co roku przebiegały one w pięknych plenerach okolic Nowogrodu. Zgłosiło się 21 zawodników. Byli wędkarze z Białegostoku, Łomży, Ostrołęki, Szczytna, Łysych oraz Gminy Miastkowo i Łomża. Zabrakło jedynie zawodników z naszej gminy – a szkoda. Nagrody były naprawdę atrakcyjne. Po ośmiogodzinnych zmaganiach z naturą i rywalami Zawody wygrali:

  1. Edward Kurczewski (6,58 kg)
  2. Marek Depa (4,02 kg)
  3. Waldemar Nurkowski (3,30 kg)
  4. Karol Wiśniewski (2,54 kg)
  5. Janusz Kotuk (2,31 kg)
  6. Kamil Abramczyk (1,94 kg)

Największą rybę – leszcza 2,12 kg złowił Karol Wiśniewski. Obecny na zakończeniu Zawodów Burmistrz Nowogrodu – Pan Grzegorz Palka, zafundował puchar za największą rybę i osobiście go wręczył. Prezes SPN Maciej Estkowski wspólnie z Panem Burmistrzem wręczyli nagrody zwycięzcom Rozlosowane zostały również upominki pośród pozostałych zawodników.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w Zawodach i wspaniałą, koleżeńską atmosferę oraz zachowanie bezpieczeństwa. Myślimy, że Zawody te w znaczny sposób promują uroki naszej gminy oraz zdrowy sposób spędzania czasu wolnego na łonie natury.

Prezes Maciej Estkowski wraz z członkami SPN dziękują sponsorom za wsparcie tej imprezy:

- Marszałkowi Województwa Podlaskiego

- Staroście Łomżyńskiemu

- Burmistrzowi Nowogrodu

- Agrocentrum w Łomży

- Nadleśnictwu Nowogród

- Panu Bogdanowi Łepkowskiemu

i członkom oraz sympatykom Stowarzyszenia Przyjaciół Nowogrodu, którzy zaangażowali się w organizację zawodów.