Uroczyste zakończenie roku szkolnego rozpoczęła msza święta w kościele w Nowogrodzie. Po nabożeństwie uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście zgromadzili się na hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół Samorządowych w Nowogrodzie.

- Za chwilę ze świadectwem w ręku rozpoczniecie wakacje... Zakończenie roku szkolnego to święto sukcesów, dlatego gratuluję Wam kochani uczniowie. Gratuluję wytrwałości, motywacji do nauki, nawet jeśli czasami trudno było ją z siebie wykrzesać. Wielu z Was uwierzyło w siebie, nabrało przekonania, że warto sięgać tam gdzie nie odkryte tajemnice, tam gdzie tworzy się historia i ciekawość świata przyciąga jak magnes - mówiła podczas uroczystego zakończenia roku Joanna Wądołowska - Dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Nowogrodzie.

- Bardzo dziękuję w sposób szczególny tym osobom, które brały udział w konkursach, dzięki czemu nasza gmina jest rozpoznawalna na terenie powiatu, ale również w województwie i kraju. Dziękuję sportowcom, dzięki którym nasza szkoła jest jednym z liderów w województwie. To jest wspaniałe, że poświęcacie swój czas, również w sobotę, żeby uczestniczyć w zawodach wraz ze swoimi opiekunami. I nieoceniony Dziewczęcy Zespół Kurpiowski wraz z Kasią grającą na skrzypcach, który w weekendy, popołudnia bierze udział we wszelkich wydarzeniach gminnych i reprezentuje nas na zewnątrz - mówił Grzegorz Andrzej Palka - Burmistrz Nowogrodu.

Juliusz Jakimowicz - Dyrektor Muzeum-Skansen Kurpiowski im. Adama Chętnika w Nowogrodzie przekazał drobne upominki dla Dziewczęcego Zespołu Kurpiowskiego działającego przy M-GOK w Nowogrodzie oraz odczytał wiersz przygotowany specjalnie dla nich.

"Na scenie w Skansenie, artystyczne wystąpienie
Kurpiowski tam zawsze klimat i czar, w każdą pogodę i w deszcz i w żar.
Pięknie śpiewają nie bez przyczyny, te nasze zdolne z Nowogrodu dziewczyny
Przyczyna śpiewu jest oczywista, to wielki talent i kultura ojczysta.
Za piękną współpracę dobrym słowem zapłacę, dam również upominki, na wieczorne wspominki.
Wesołych wakacji i do zobaczenia, na scenie w Skansenie."

Zakończenie roku szkolnego było okazją do wręczenia nagród i wyróżnień dla najlepszych uczniów. 71 dni wakacji, to czas relaksu i odpoczynku. Życzymy miłych i bezpiecznych chwil.