Dzieci i młodzież z Mątwicy po krótkiej przerwie znów mogą cieszyć się wspólnie spędzanym czasem, bawić się i wykazywać się twórczo. Na co dzień podczas zajęć uczą się kreatywności tworząc własne prace plastyczne oraz aktywnie spędzają wolny czas podczas gier i zabaw na świetlicy oraz przyległym do niej placu zabaw.

Większość dzieciaków z chęcią bierze udział także różnych uroczystościach organizowanych na świetlicy jak np. ,,Dzień Matki”, który odbył się 28. Maja. Tego dnia dzieci przygotowały dla swoich mam mnóstwo niespodzianek takich jak: występ artystyczny z wierszami i piosenkami, wspólne tańce, konkursy i słodki poczęstunek.

Wkrótce po tym, czyli 8. Czerwca same miały okazję uczcić własne święto wyjazdem do "Figlarium" w Ostrołęce – największego w okolicy centrum zabaw. W wyjeździe wzięło udział 21 najmłodszych mieszkańców Mątwicy. Wśród nich nie znalazł się nikt kto mógłby powiedzieć ,,Było nudno!”. Nic dziwnego, bo atrakcji naprawdę nie zabrakło! Oprócz 2-godzinnej zabawy w centrum i pysznych przekąsek nie mogło oczywiście zabraknąć wspólnego wyjścia na lody. :)  Na tym jednak nie koniec, ponieważ następnego dnia, w jeszcze większym gronie, dzieciaki zebrały się na wspólnym ognisku, które uatrakcyjniły zabawy, konkursy,  no i oczywiście…lody! :) Suuuper zabawa!!!