Celem konkursu jest promowanie roli kobiet na obszarach wiejskich oraz docenienie wielu innowacyjnych działań stosowanych przez nie w rolnictwie, które mają wpływ na zróżnicowanie dochodów w gospodarstwach. Kobiety zaangażowane w rolnictwo odgrywają kluczową rolę w rozwoju obszarów wiejskich i rolnictwa.

Do konkursu mogą zgłaszać swoje projekty pełnoletnie kandydatki, które prowadzą lub współprowadzą gospodarstwo rolne na terenie województwa podlaskiego. Konkurs odbywa się w dwóch etapach (wojewódzkim i krajowym).

Kandydatki zostaną oceniane według kryteriów:

-  wykorzystania innowacyjnej wiedzy fachowej, metod czy nowych technologii w gospodarstwie;

- transferu wiedzy;

- zrównoważoności innowacji, głównie w odniesieniu do gospodarki i środowiska;

- wykorzystania nowych metod komunikacji.

nabór wniosków do etapu wojewódzkiego konkursu do 31 maja 2019 r. Rozstrzygniecie konkursu na szczeblu wojewódzkim 18 czerwca 2019 r.

Laureatki konkursu mogą liczyć na ciekawe nagrody ufundowane przez sponsorów oraz nagrody gwarantowane w wysokości:

I miejsce - 1000 zł

II miejsce - 700 zł

III miejsce - 500 zł

Wnioski należy przesłać na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., listem poleconym lub osobiście w siedzibie biura Podlaskiej Izby Rolniczej w Porosłach, ul. Wierzbowa 57, 16-070 Choroszcz do 31 maja 2019 r. z dopiskiem na kopercie oraz w wiadomości email "Zgłoszenie na konkurs "Rolniczki gwarancją innowacyjności w polskich gospodarstwach"

 

 

<<Regulamin>>

<<Załącznik do regulaminu>>