Mieszkańcy gminy Nowogród, którzy dojeżdżają autobusami MPK mogą korzystać z bezpłatnej aplikacji "kiedyPrzyjedzie", która pokazuje dokładnie za ile minut autobus będzie na przystanku. Dotyczy to wszystkich przystanków zlokalizowanych na terenie naszej gminy, a także na terenie Łomży.

Przystanek może być wybrany na wiele sposobów: z listy, wskazany na mapie, lub poprzez zeskanowanie jego kodu QR ze słupka przystankowego. Po wybraniu przystanku użytkownik ma możliwość sprawdzenia:

- rzeczywistych czasów odjazdów mających nastąpić ze wskazanego przystanku

- aktualnej pozycji na mapie interesującego go pojazdu - jaka część kursu aktualnie realizowanego przez interesujący go autobus została już zrealizowana, a jaka wciąż pozostaje do zrealizowania

- aktualnej pozycji na mapie wszystkich pojazdów oczekiwanych na przystanku w ciągu najbliższych kilku godzin

- teoretycznego rozkładu jazdy dowolnej linii kursującej przez dany przystanek w dowolnym dniu – do 2 tygodni w przód.

Pasażer ma również możliwość uruchomienia aplikacji do nawigacji (jeśli jest taka zainstalowana na telefonie) celem wskazania drogi i nawigacji z miejsca aktualnego przebywania – do wskazanego przystanku.

Aplikacja dostępna jest w sklepie Google Play na Androida oraz w sklepie Microsoft. Z funkcji "kiedyPrzyjedzie" można również korzystać na komputerze pod adresem: http://lomza.kiedyprzyjedzie.pl/